Hun Kabzalı Yayın Bağlantı Kısımlarına Sinir Vurulması

Hun Kabzalı Yayın Bağlantı Kısımlarına Sinir Vurulması

Mesajgönderen suleymanelkan » Sal Ağu 16, 2011 11:28 pm

Sevgili arkadaşlar,
Yayımın bağlantı kısımlarına sinir vurdum. Youtube amcayada videosunu yükledim. Değerli eleştirilerinizi bekliyorum.
Selamlar...
http://www.youtube.com/user/suleymanelk ... __OraYAQmY 1.parça
http://www.youtube.com/user/suleymanelk ... 8a03MFtQpQ 2.parça
Batıda Yüe-çiler'i ve 26 kavmi daha yendim. YAY çekebilen bütün kavimler tek bir aile gibi birleştiler. (Mete'nin, Çin imparatoruna hitaben yazdığı mektuptan alıntı)
suleymanelkan

Re: Hun Kabzalı Yayın Bağlantı Kısımlarına Sinir Vurulması

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Cum Ağu 19, 2011 7:20 pm

Süleyman öncelikle anneni sabrından dolayı kutluyorum. Maşallah evin her tarafını aktif bir şekilde kullanmışsın. Şaka bir tarafa çok açıklayıcı iki video olmuş. Bir kaç ufak tefek nokta haricinde gayet güzel olmuş. Ben mari usulünde amaç eritilecek mahlüle fazla ısı uygulamamaktır. 70 derece üzerinde uygulanacak ısı boncuk tutkalını bozacak ve yapışma özelliğini azaltacaktır. 70 dereceyi sağlayabileceğin en uygun düzenek elektrikli sir ağda eritme makinesidir. 15 TL ye satılıyor. Derecesi ayarlanabiliyor. Böyle bir şey almanı öneririm. Tencerede kaynatman tutkalın özelliğini bozmuştur. Metal ile temas ettirmemen çok güzel. Birde açık pencere önünde değilde daha sıcak hava cereyanı olmayan bir yerde sinir döşemek lazım. Soğursa yapışma zorlaşacaktır.
Seni tebrik ediyorum. Geleceğin kavsisi hızla yetişiyor. Bu hızda devam etmelisin.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen suleymanelkan » Pzr Ağu 21, 2011 6:21 pm

ilkaydemirhan yazdı:Süleyman öncelikle anneni sabrından dolayı kutluyorum. Maşallah evin her tarafını aktif bir şekilde kullanmışsın. Şaka bir tarafa çok açıklayıcı iki video olmuş. Bir kaç ufak tefek nokta haricinde gayet güzel olmuş. Ben mari usulünde amaç eritilecek mahlüle fazla ısı uygulamamaktır. 70 derece üzerinde uygulanacak ısı boncuk tutkalını bozacak ve yapışma özelliğini azaltacaktır. 70 dereceyi sağlayabileceğin en uygun düzenek elektrikli sir ağda eritme makinesidir. 15 TL ye satılıyor. Derecesi ayarlanabiliyor. Böyle bir şey almanı öneririm. Tencerede kaynatman tutkalın özelliğini bozmuştur. Metal ile temas ettirmemen çok güzel. Birde açık pencere önünde değilde daha sıcak hava cereyanı olmayan bir yerde sinir döşemek lazım. Soğursa yapışma zorlaşacaktır.
Seni tebrik ediyorum. Geleceğin kavsisi hızla yetişiyor. Bu hızda devam etmelisin.

İlkay abi bende seni çok tebrik ediyorum anlayışla karşılayan tek kişi sensin. Facebook'ta ki gruba da bakmalısın bence.
Batıda Yüe-çiler'i ve 26 kavmi daha yendim. YAY çekebilen bütün kavimler tek bir aile gibi birleştiler. (Mete'nin, Çin imparatoruna hitaben yazdığı mektuptan alıntı)
suleymanelkan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Sal Ağu 23, 2011 8:05 am

Süleyman boşver kafanı takma. Meyve veren ağacı taşlarlar. Bu arada facede nerede mesajlar göremedim. Kimler yorum yapmış okuyamadım. Onlara şu soruyu sor bakalım. Senin yaşında yay nedir sinir nedir biliyorlarmıydı? Ama istersen sen yinede sessiz kal. Tartışmayı uzatmak hoş olmaz.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen suleymanelkan » Sal Ağu 23, 2011 2:25 pm

ilkaydemirhan yazdı:Süleyman boşver kafanı takma. Meyve veren ağacı taşlarlar. Bu arada facede nerede mesajlar göremedim. Kimler yorum yapmış okuyamadım. Onlara şu soruyu sor bakalım. Senin yaşında yay nedir sinir nedir biliyorlarmıydı? Ama istersen sen yinede sessiz kal. Tartışmayı uzatmak hoş olmaz.

Bence de guruptaki şeker gibi insanların kıymetini bilmeliyiz. :)
suleymanelkan

Mesajgönderen suleymanelkan » Sal Ağu 23, 2011 3:22 pm

suleymanelkan

Mesajgönderen tolganailSevindik » Cum Ağu 26, 2011 11:49 am

Ellerine sağlık Süleyman güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş.
Kadir gecen kutlu olsun.
tolganailSevindik

Mesajgönderen suleymanelkan » Cum Ağu 26, 2011 3:08 pm

tolganailSevindik yazdı:Ellerine sağlık Süleyman güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş.
Kadir gecen kutlu olsun.

Teşekkürler...
suleymanelkan

Mesajgönderen bozokozdemir » Prş Mar 15, 2012 11:00 am

merhabalar. Hun kabzalı yay yapımında sal olarak dişbudak, kabza ve başlar için çınar ağaçları kullanılabilir mi? inşallah başlayabileceğim ama herşeyden emin olmak istiyorum. elimde 90 cm uzunluğunda, 1 cm kalınlığında ve 5 cm genişliğinde 2 adet dişbudak parçası var. akçaağaç ya da kayın bile bulamıyorum. en fazla bunları bulabildim. kabza veya baş olarak çınar olmazsa bulabileceğim paulownia, beyaz meşe, kavak falan var. bunlar işe yarar mı bilmiyorum. bir de sal olarak meşe kullanılabilir mi? çünkü meşe kolay kolay kırılmıyor, ince şeritleri denedim gayet bükülebilirdi?
bozokozdemir

Mesajgönderen Ali Kumbasar » Prş Mar 15, 2012 1:01 pm

bozokozdemir yazdı:merhabalar. Hun kabzalı yay yapımında sal olarak dişbudak, kabza ve başlar için çınar ağaçları kullanılabilir mi? inşallah başlayabileceğim ama herşeyden emin olmak istiyorum. elimde 90 cm uzunluğunda, 1 cm kalınlığında ve 5 cm genişliğinde 2 adet dişbudak parçası var. akçaağaç ya da kayın bile bulamıyorum. en fazla bunları bulabildim. kabza veya baş olarak çınar olmazsa bulabileceğim paulownia, beyaz meşe, kavak falan var. bunlar işe yarar mı bilmiyorum. bir de sal olarak meşe kullanılabilir mi? çünkü meşe kolay kolay kırılmıyor, ince şeritleri denedim gayet bükülebilirdi?

Dişbudak sallarda en fazla 4mm et kalınlığı kullanmanızı tavsiye ederim. Kabza ve başlarda ağaçların sert olması gerek, kavak hariç diğerleri kullanılabilir.[ sal ölçüleri 50 cm boy, 4 cm en ve 4mm kalınlık uygundur] Şimdiden kolay gelsin.
Ali Kumbasar

Sonraki

Dön Yay Yapımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir