Kabza ile Sallar Buluştu

Kabza ile Sallar Buluştu

Mesajgönderen sayginocalan » Cmt May 26, 2012 8:20 am

Daha önceden hazırladığım 2 kabza vardı. Onları elde testere ile yapmıştım olmamışlardı. Bu sefer yeni aldığım küçük şerit testerede daha iyi bir şekilde hazırladığım kabzayı ve salları dün gece yapıştırdım. Tutkala hazırlayıp dondurduğum sazan balığı hava kesesinden yapılmış tutkal ve 6 parça yine kendi hazırladığım çegadan koydum. Kıvamını bulunca Telhis'te anlattığı gibi sürdüm ve 3 saat beklettim. Tutkalı emmişti. Tekrar tutkallayıp birbirine geçirdim. Ancak ilk seferde birden jelleşme oldu. Bu sefer bir yerde izlemiştim. Salları ve kabzayı ocakta ısıttım. Dikkatli olmak gerekiyor fazla da tutulursa tutkal kazandibi gibi olabiliyor :D. Tutkalı sürdüm hemen mengenede sıkıştırıp üzerinden tütün ipi denen Telhisteki kınnap ile sıkıca sardım. Mengenede hem sıkıp hem nasıl kınnap sardınız? diyebilirsiniz. Mengeneyi kabazanın tam ortasından sıkınca ayı kulaklarının çoğu boşta kalıyor. İşkence niçin kullanmadım. İşkence ile denemiştim. Sallar eğrilme yapıyor. Bundan dolayı işkenceyi tavsiye etmiyorum. Sabah kınnabı çözüp fotoğrafladım aşağıdaki gibidir. Yorumlarınızı bekliyorum.

DSC_0659.JPG

DSC_0656.JPG

DSC_0654.JPG
Yeni yapıştırılan kabza ve sal.
sayginocalan

Re: Kabza ile Sallar Buluştu

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Pzt May 28, 2012 10:05 am

Gayet düzgün gözüküyor. salın kalınlığı işkence pabuçlarından küçük olduğu için söylediğiniz gibi sıkarken çok dikkat edilmeli, ben öyle cillp gibi bir sal çatlatmıştım. :)
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen YusufAktaş » Sal May 29, 2012 10:28 am

Bu ilk yayınız ise çok iyi...:) sadece kabza sinir vurulacak tarafta yarım milim kadar dışarıda kalmış gibi. Sorun çıkarırmı bilmem ama uyarmak istedim...:) Kolay gelsin...:)
YusufAktaş

Mesajgönderen Ali Kumbasar » Sal May 29, 2012 11:00 am

YusufAktaş yazdı:Bu ilk yayınız ise çok iyi...:) sadece kabza sinir vurulacak tarafta yarım milim kadar dışarıda kalmış gibi. Sorun çıkarırmı bilmem ama uyarmak istedim...:) Kolay gelsin...:)

Pek önemli değil, biraz törpülenip düzeltilebilir 8-)
Ali Kumbasar

Mesajgönderen sayginocalan » Çrş May 30, 2012 4:24 pm

YusufAktaş yazdı:Bu ilk yayınız ise çok iyi...:) sadece kabza sinir vurulacak tarafta yarım milim kadar dışarıda kalmış gibi. Sorun çıkarırmı bilmem ama uyarmak istedim...:) Kolay gelsin...:)

O dediğiniz yerler şu anda yok zaten ben telhisteki gibi baklava olarak kesip daha sonra kabzayı inceltme yaptım.
sayginocalan

Mesajgönderen YusufAktaş » Cmt Haz 02, 2012 4:24 pm

Ali Kumbasar yazdı:Pek önemli değil, biraz törpülenip düzeltilebilir 8-)

Kesinlikle... ;) Zaten çatkı çok güzel duruyo...:) Bize de nasip olur inşaallah... :roll:
YusufAktaş

Mesajgönderen Murat_İnanır » Pzt Haz 04, 2012 12:52 am

Darısı başıma...
Emeğinize sağlık.
Murat_İnanır

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Çrş Haz 13, 2012 10:06 am

Kabza-sal geçmesi gayet iyi. Çalışmalarınızın devamını bekliyoruz.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Dön Yay Yapımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir