Türk Okçuluğu

A short text to describe your forum

Ahşap Temini

Ahşap Temini

Mesajgönderen Murat_İnanır » Cum Haz 17, 2011 8:04 am

Akçaağaç konusunda çoğunuz gibi benim de yardıma ihtiyacım var...
Hatta tüm yayda kullanılabilecek ahşap için yardımlarınıza muhtacım... :oops:
Malum Kazdağı eteklerinde yaşıyorum ve burada heryer koruma altında köylerden bile ahşap temininde zorluk çıkıyor, Ücreti mukabilinde göndereceğini ahşapları alabilirim...
:roll:
İlgili arkadaşlarıma, kavsilere duyurulur...
Murat_İnanır

Re: Ahşap Temini

Mesajgönderen bilalguragac » Cum Haz 17, 2011 9:29 am

Murat Bey Merhaba,
Öncelikle dediğiniz gibi hepimiz Akçağaç konusunda sıkıntılıyız:)
Diğer alternatiflere gelince Dişbudak ve Karaağaç yapısal olarak Akçaağaca en çok benzeyen 2 ağaç türü diye biliyorum, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir :)
Bu iki ağaçtan; 2 sallık parça yani (4X60X2(EnXBoyXYükseklik) ebatlarında) 10 TL ye gönderebilirim. Bilgilerinize.
Not: Özellikle Dişbudak ağacının su yolları(damarları) çok düzgün oluyor... Ama hangisi daha iyi sonuç verir bilemiyorum.
(Sinir-Tendon da temin edebilirim.)
Kolay Gelsin. İyi Çalışmalar.
Bilal GÜRAĞAÇ
Casablanca\FAS

"EY MİLLET-İ MERHUME, SAKIN YE'SE KAPILMA." M.Akif Ersoy-Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak
bilalguragac

Mesajgönderen Murat_İnanır » Cum Haz 17, 2011 11:14 pm

Seve seve Dişbudaklarınızdan alabilirim. Yanlış hatırlamıyorsam dişbudak ve porsuk ağaçları Longbow (İngiliz tipi kompozit olmayan Uzun yay) yapımında esas malzemeler...
Mail ile IBAN numaranızı verirseniz ücretini gönderirim, sizde alıcı ödemeli olarak kargoya verirsiniz.
Murat_İnanır

Mesajgönderen bilalguragac » Cmt Haz 18, 2011 9:32 am

Murat Bey kusura bakmayın, dişbudak için mesaj attım ama, bende şu an sadece karaağaç kaldı, eğer dişbudak isterseniz aşağıda iletişim adresini vereceğim Özgür Beyden(Bursadan) temin edebilirsiniz. Kendisine adımı verirseniz ve yay yapımı için dişbudak derseniz yardımcı olur. Ordan oraya kargo dolaşmasın daha çabuk işiniz görülsün diye böyle bir şey yaptım. Yanlış anlamayın lütfen. Ama Karaağaç isterseniz ben yardımcı olabilirim. Kendi sitesinde banka bilgileride mevcuttur.
Kendisi yakında OVA AKÇAAĞACI da temin edecek bizim için. Diğer arkadaşlarında bilgilerine sunulur :)
Özgür Beyin İletişim Bilgileri:
http://www.mehmetmarangoz.com/
Telefon Numaraları
05338181750 ÖZGÜR ULUS
05538181750 ÖZGÜR ULUS
En son bilalguragac tarafından Sal Haz 28, 2011 5:25 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bilal GÜRAĞAÇ
Casablanca\FAS

"EY MİLLET-İ MERHUME, SAKIN YE'SE KAPILMA." M.Akif Ersoy-Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak
bilalguragac

Mesajgönderen Uğur Nakaş » Pzt Haz 27, 2011 7:56 pm

Ova Akça-ağacı temin edebilecekse bize gerçektende güzel haber demektir bu. en kısa sürede iletişime geçeyim inş bursadaki bu abiyle
Kullanıcı avatarı
Uğur Nakaş

Mesajgönderen hamihacısalihoglu » Prş Haz 30, 2011 4:03 pm

Uğur Nakaş yazdı:Ova Akça-ağacı temin edebilecekse bize gerçektende güzel haber demektir bu. en kısa sürede iletişime geçeyim inş bursadaki bu abiyle

Ben dişbudak için sordum.1,5cm kalınlık 4cm genişlik 60cm uzunluk ölçülerinde tanesini 5 TL'den satıyorlarmış.
Hami HACISALİHOĞLU
Trabzon/Tonya
hamihacısalihoglu

Mesajgönderen bilalguragac » Cum Tem 29, 2011 10:59 am

Aşağıda iletişim bilgilerini verdiğim Özgür Bey Tatar Akçaağacı temin etti.Bilginize. Ben aldım 10 parça :D
Özgür Beyin İletişim Bilgileri:
http://www.mehmetmarangoz.com/
Telefon Numaraları
05338181750 ÖZGÜR ULUS
05538181750 ÖZGÜR ULUS
Bilal GÜRAĞAÇ
Casablanca\FAS

bilalguragac

Mesajgönderen erkalozcan » Cum Mar 08, 2013 4:43 pm

bilal bey merhaba
osmanlı yayı yapmak için aylardır araştırıyorum.fakat herkesin olduğu gibi benimde ağaç konusunda sıkıntım var.
özgür beyden temin ettiğiniz akçaağaçlar işinizi gördümü.
bizde arayıp isteyebilirmiyiz.
erkalozcan

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Pzt Mar 11, 2013 10:54 pm

erkalozcan yazdı:bilal bey merhaba
osmanlı yayı yapmak için aylardır araştırıyorum.fakat herkesin olduğu gibi benimde ağaç konusunda sıkıntım var.

selamlar,
özgür beyden alınan agaclardan memnun olmayan arkadaşlar olmuştu, ilk etapta illa ki ova akçaagacı olacak diye şartlanmayın, buldugunuz ceviz,dut, akasya gibi işlemesi daha kolay ve genç agaçlarla başlamanız faydanıza olacaktır.
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen hamitesen » Prş Mar 14, 2013 3:38 pm

bilalhayridoğan yazdı:
erkalozcan yazdı:bilal bey merhaba

selamlar,
özgür beyden alınan agaclardan memnun olmayan arkadaşlar olmuştu, ilk etapta illa ki ova akçaagacı olacak diye şartlanmayın, buldugunuz ceviz,dut, akasya gibi işlemesi daha kolay ve genç agaçlarla başlamanız faydanıza olacaktır.

Bende akcalari ozgur beyden aldim.. Halkalarin yonune gore kesilmedigi icin 2 cm kalinligindaki iki sal mefta oldu :)

Kalan iki sal adayini ortalarindan ikiye bolerek 8 er mm olarak inceltip 5 parcali yay'a dondum.. Bakalim deneme olsun dedim.. Olacakmi calisacaklarmi Allah bilir.. Bana dusen sabirla beklemek :)
hamitesen

Sonraki

Dön Malzeme arayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir