Biga 2013 için geri sayım başladı

Biga Sancak Beyi Osman Bey adına her yıl düzenli olarak düzenlenen gelenseksel atlı ve yer okçuluğu müsabakalarının duyurusu yayınlandı. 6-9 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan yarışmalara yine yerli – yabancı katılımın yüksek olması bekleniyor.

Biga Kaymakamlığı, Türk Okçuluğu Birliği ve Kayseri Atlı Okçuluk Spor Kulübü’nün birlikte düzenlediği organizasyon, Dünyada atlı ve yer okçuluğu müsabakalarının aynı anda yapılabildiği tek organizasyon olma özelliğine sahip. Yerli katılımın yanı sıra, yabancı sporcuların da büyük ilgi gösterdiği organizasyonun duyurusu açılan web sitesi ile resmi olarak başlamış oldu.

Bu sene ayrıntılı web sitesi ile katılımcılara yarışma, yarışma kuralları ve yer bilgisi iletiliyor. www.horsebackarcherytr.com adresinden erişilebilen sayfalarda İngilizce olarak tüm bilgilere yer veriliyor. Tüm katılımcılar, site üzerinde yer alan online form aracılığı ile kayıtlarını yapabiliyor.

Geçtiğimiz 2012 yılından itibaren Türk Okçuluğu Birliğinin tüm organizasyonlarına başvurular online olarak kabul ediliyor. Dünya geleneksel okçuluk  camiasında ilk ve tek olan bu örnek uygulama ile sporcu ve katılımcıların tüm kayıtları online alınıyor ve organizasyon planlaması hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Birlik, bu sene başında devreye soktuğu Online Kış Ligi uygulaması ile de sporcu bilgileri ve müsabakalarda atılan puanlarını da online olarak tutuyor. Daha sonra yapılan performans değerlendirmeleri, temsil olunacak müsabakalar ve sporcu gelişimleri için öneml veriler sunuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir